OK
دفترحقوقی هدی فرخی

وکیل خانواده

وکیل خانواده

زندگی ماشینی، مشکلات مالی و هزینه‌های بالای زندگی باعث شده تا این روزها امور خانواده دچار مشکلات و اختلافات زیادی شود. مشکلات و اختلافات خانوادگی از مهم‌ترین پرونده‌های دادگاه خانواده است. در هنگام بروز مشکلات خانوادگی اولین موضوعی که به ذهن شما طرفین می‌رسد موضوع نفقه و مهریه است. خانواده از مهمترین ارکان جامعه است. در هر خانواده‌ای هریک از افراد دارای حق و حقوقی هستند. به عنوان مثال زن دارای حقوقی مانند مهریه و نفقه است. نفقه تا قبل از طلاق قابل پرداخت است. اما مهریه در حین زندگی و همچنین بعد از طلاق قابل پرداخت است. علاوه براین فرزندان نیز دارای حق و حقوقی هستند. به فرزندان نفقه تعلق می‌گیرد و این نفقه چه در دوران زندگی زوجین و چه بعد از طلاق برای فرزندان پرداخت می‌شود. در مجموع آگاهی از حقوق سایر اعضای خانواده باعث می‌شود، حق هیچ کدام از اعضای خانواده تضییع نشود. هدی فرخی وکیل پایه یک دادگستری با تجربه در زمینه خانواده آماده ارائه هرنوع مشاوره خانواده برای حل مشکلات و اختلافات خانوادگی شما عزیزان است.

چرا هدی فرخی وکیل خانواده را انتخاب نماییم ؟

تا هنگامی که زندگی امور خانواده دچار تلاطم و اختلاف نشده است، بسیاری از افراد به فکر بررسی حق و حقوق خود در خانواده نیستند. بعد از بروز مشکلات خیلی از افراد تازه متوجه می‌شوند که دارای حق و حقوقی در خانواده هستند. مشاوره با یک وکیل با تجربه و متبحر به شما کمک می‌کند فارغ از اینکه زن و یا مرد هستید، بسیاری از مشکلات شما حل شود. مشاوره وکیل خانواده طلاق این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که با حق و حقوق خود در خانواده آشنا شده و از تضییع حقوق خود جلوگیری نمایید. هدی فرخی از آن دسته وکلایی هستند که در زمینه مشکلات خانوادگی دارای تجربه و مهارت زیادی هستند. شما عزیزان به راحتی می‌توانید با تماس با وکلای موسسه از حقوق قانونی خود آگاه شوید. ‌های امور خانواده مراجعه می‌کنیم، شاهد دعوا و اختلاف بسیاری از زوج‌ها هستیم.

ضرورت مشاوره وکیل امور خانواده طلاق در حل مسائل حقوقی و خانوادگی

هنگامی که به دادگاه‌های امور خانواده مراجعه می‌کنیم، شاهد دعوا و اختلاف بسیاری از زوج‌ها هستیم. بعد از بررسی این اختلافات متوجه می‌شویم که بسیاری از این اختلافات بسیار جزیی و پیش پا افتاده هستند. حضور بسیاری از افراد در دادگاه برای حل مشکل اصلاً ضروری نیست و فرد به راحتی می‌تواند بدون هیچگونه استرس و ناراحتی مشکل خود را با مشاوره با وکلای با تجربه و بدون حضور در دادگاه حل نماید. خیلی از اوقات مشکلات به صورت توافقی در جلسات برگزار شده توسط وکیل حل می‌شود. مثلاً خانمی تمایل به دریافت مهریه خود در زمان زندگی با همسرش بدون طلاق دارد. اما همسر این خانم طلب مهریه از جانب ایشان را طلاق فرض کرده و بین زوجین اختلاف و درگیری رخ می‌دهد. مشاوره با وکلای با تجربه به زوجین این امکان را می‌دهد تا با حقوق یکدیگر آشنا شده و در چنین شرایط دچار سوتفاهم نشوند.

کلام آخر

بعد از بررسی این اختلافات متوجه می‌شویم که بسیاری از این اختلافات بروز مشکلات و اختلافات امور خانوادگی این روزها امری طبیعی و عادی است. بسیاری از پرونده‌های دادگاه را همین اختلافات خانوادگی تشکیل می‌دهد. بسیاری از مشکلات خانوادگی به دلیل عدم آگاهی افراد از حقوقی شرعی و قانونی رخ می‌دهد. برای آشنایی با این حقوق به راحتی می‌توانید با یک وکیل با تجربه و متخصص در این زمینه صحبت نمائید. قبل از مشاوره وکیل خانواده و وکیل طلاق حتماً درباره سابقه کاری و تجربیات ایشان اطلاع لازم کسب نمائید. انتخاب یک وکیل متخصص و با تجربه از این جهت اهمیت دارد که امکان دارد مشاور نتواند به علت فقدان تجربه و تخصص شما را به درستی راهنمایی نماید. تحت چنین شرایطی نه تنها حقوق قانونی شما بله زمان و هزینه شما نیز تضییع می‌گردد. هدی فرخی از جمله وکیل حقوقی وکیل خانواده است که با به کارگیری از تجربه بالا و مسولیت پذیری بالا و متخصص در امور خانواده تاکنون هزاران پرونده اختلافات خانوادگی را بدون تضییع حقوق طرفین و با نظارت کامل انجام داده است. بنابراین شما عزیزان با خیال راحت می‌توانید کلیه اختلافات و مشکلات خانوادگی مانند دعواهای خانوادگی، اختلاف بر سر مهریه، نفقه و حقوق فرزندان را با ما مطرح کنید. بسیاری از مشکلات خانوادگی بدون حضور در دادگاه و با مشاوره وکیل خانواده حل می‌شود. بسیاری از افرادی که این روزها در دادگاه‌های امور خانواده به سر می‌برند مشکلشان با یک مشاوره ساده با وکیل با تجربه بدون حضور در دادگاه قابل حل بوده است. پس قبل از هر اقدامی حتماً مشاوره نمائید. مشاوره وکیل امور خانواده وکیل خانواده هدی فرخی

وکالت خانواده نصب قیم

وکالت خانواده نصب قیم به طور کلی یکی از مهمترین مسائل در هر جامعه است. در حقیقت تعیین قیم و سرپرست برای کودکان بدون سرپرست بسیار مهم می‌باشد. این امر به سبب مسائل اجتماعی و حقوقی از اهمیت زیادی برخوردار است.

انواع طلاق و شرایط آن

طلاق شوم‌ترین سرنوشتی است که ممكن است برای یك خانواده رقم بخورد با این وجود گاه گریزی از آن باقی نمی‌ماند. با طلاق رشته ازدواج میان زن و شوهر قطع می‌شود و از آن پس برای باز کردن گره و علقه میان آن دو باید برخی اقدامات انجام شود.

تقسیم اموال بین زوجین در ایران

طبق ماده 1118 قانونی مدنی ایران، استقلال مالی زن از شوهر را به رسمیت شناخته است؛ این ماده مقرر می‌دارد: زن مستقلاً می‌تواند در دارایی خود هر تصرفی را که می‌خواهد بکند

حضانت فرزند

حضانت فرزند و یا ملاقات با فرزند حق و تکلیفی است که قانون برای پدر و مادر تعیین کرده است.

احکام طلاق و نفقه

در احکام طلاق: شوهر باید نفقه زن را در زمانی که در عده رجعی بسر می برد مشروط بر اینکه زن قبل از طلاق و در زمان عده،نشوز نکرده باشد همانگونه که شوهر در اصل نکاح نیز باید نفقه زن را بپردازد.شرایط مقدار و کیفیت نفقه در زمان عده رجعی،همان شرایط و مقدار و کیفیت نفقه در اصل نکاح می باشد.

شرایط پرداخت نفقه

نفقه در زمینه ازدواج دایم مطرح مى شود و در عقد موقت نفقه وجود ندارد مگر اینکه زن و مرد توافق کرده باشند.

اگر دختری در حین عقد باکره نبوده چه باید کرد

صرف عدم وجود پرده بکارت، از موجبات فسخ ازدواج نیست، مگر این‌که ضمن عقد، شرط شده یا عقد مبنی بر آن بوده و یا این امر مورد ارتکاز عرفی بین مردم باشد.

خیانت در روابط زناشویی

خیانت معمولا از جایی آغاز میشود که تصورش را هم نمی کنید:از یک درد دل ساده با همکارتان ،دوست دوران مدرسه ، همسر دوست صمیمی و…

در چه صورتی زن می تواند از شوهر تمکین نکند؟

در موارد ذکر شده زیر اگر زن تمکین کند مستحق دریافت نفقه خواهد بود و ناشزه نخواهد شد.

شروط ضمن عقد مندرج در قباله نكاح

در قانون مدني شوهر در برابر زن داراي حقوق و اختياراتي است كه زن فاقد آن است، از جمله طلاق دادن زن،ْ ازدواج مجدد، تعيين محل سكونت و زندگي خانوادگي و ...

مخالفت ولی قهری با ازدواج دختر

طبیعتا از منظر حقوقی تاثیر این اجازه، عدم نفوذ عقد است؛ یعنی اگر دختر بدون اجازه پدر و جد پدری که ولی قهری وی محسوب می‌شوند ازدواج کند، ازدواج او غیرنافذ خواهد بود.

عسر و حرج در قانون

عسر و حرج در شرایط زیر تعلق می گیرد: • ترک زندگی توسط شوهر حداقل به مدت شش ماه متوالی يا ٩ ماه متناوب بدون عذر موجه.

مهریه چگونه وصول میشود

اگر مهریه عندالاستطاعه باشد زن برای مطالبه این مهریه باید ثابت کند که مرد توانایی مالی برای پرداخت مهریه دارد

احکام دوران عقد

باتوجه به ماده(621) قانون مجازات اسلامی که مقرر می دارد: « هر کس به قصد مطالبه وجه یا مال یا به قصد انتقام یا به هر منظور دیگر به عنف یا تهدید یا حیله یا به هر نحو دیگر شخصاَ یا توسط دیگری،شخصی را برباید یا مخفی کند

مهریه را چگونه دریافت کنیم

 بر اساس بخشنامه قوه قضاییه در سال ۱۳۹۸ برای تقسیط و تعدیل مهریه تصمیماتی گرفته شده و توصیه‌هایی شده است اما در هر صورت زندان و امکان حکم جلب هنوز حذف نشده است.