OK
دفترحقوقی هدی فرخی
وکیل قرار دادها|وکیل متخصص قراردادها

وکیل قرار دادها

وکیل قراردادها ،وکیلى است که قادر است یک قرارداد محکم از نظر حقوقی را خواهد تنظیم نمایدو به راحتی راه کارهاى مناسب حقوقی رابراى این کارپبش بینى نماید. اکنون میلیون ها پرونده قضایی در کشور و حجم انبوهی از دعاوی مردم در نتیجه ی عدم تنظیم قرارداد اصولى ومحکم حقوقی بین طرفین دعوا است . این دعاوی و اختلافات موجب تحمل هزینه های بیشماردادرسی و حق الوکاله و هزینه هاى دادرسى وخسارات مادی و معنوی برای هر دو طرف دعوا و سال ها اتلاف وقت در دادگستری می شود.

مزیت تنظیم قرارداد ،توسط وکیل متخصص امور قراردادى امنیت حقوقی را براى شما تضمین مى نماید.

همانطور که ذکر شد؛مبحث قراردادها ،بحثى است بسیار تخصصى که وکیل طى سالها ممارست و تجربه و گذراندن دورهاى تخصصى به این مهم دست پیدا مى نماید.اشتباه رایج مردم در امور قراردادها این مهم است که تصور مى کنند خودشان باید قرارداد راتنظیم نمایند ،سپس قرارداد را به روئیت وکیل برسانند تا وکیل قرارداد نگارش شده را تایید نماید ،اصطلاحى که اینجانب همیشه در این خصوص بیان مى نمایم ((قرارداد ،املا نیست که غلط املایى آنرا گرفت))

براى تنظیم یک قرارداد بى عیب و نقص نیاز به تنظیم یک چک لیست است و تحقیق و تفحص در خصوص موضوع قراردادو به بیان دیگر اعتبارسنجى یکى از نکات حائز اهمیت در نگارش یک قرارداد خوب مى باشد مع الوصف وظیفه ى وکیل تنظیم قرارداد سنجش اعتبار قراردادهای تجاری است. قراردادهای تجاری انواع مختلفی دارند و به همین دلیل نیاز است تا برای تنظیم این قراردادها، شخص اطلاعات زیادی از قوانین تجارت داخلی و بین المللی داشته باشد. بنابراین اگر موکل قصد داشته باشد قراردادی برای تجارت داخلی تنظیم کند، به وکلایی که با قوانین قراردادهای تجاری داخلی آشنایی دارند، مراجعه می نماید و اگر قراردادی برای یک تجارت بین المللی نیاز داشته باشد، به متخصصانی که در آن حوزه آگاهی دارد مراجعه می کند.

از طرفی بسیاری از موکل هایی که به وکیل قراردادها مراجعه می کنند، اشخاصی هستند که در برخی از مراحل اجرای قراردادهای خود با مشکلاتی مواجه شده اند. بنابراین سطح آگاهی وکیل تنظیم قرارداد نسبت به قوانین موجود و وقایعی که ممکن است اتفاق بیفتد در پیروزی پرونده اهمیت بسیار زیادی دارد.

در واقع وکیل متخصص قراردادها، براساس درخواست های طرفین قرارداد اقدام به انعقاد قرارداد استاندارد می کند و شخصی است که مسئولیت وظایف زیر را عهده دار است:

  • تنظیم پیش نویس قرارداد موردنظر
  • بازبینی قراردادهای تنظیم شده قبل از امضا طرفین
  • مدیریت و نظارت بر نحوه اجرای صحیح مفاد ذکر شده در قرارداد

همچنین به صورت کلی وکیل متخصص قراردادها طی یک معامله اختیار دخالت در امور زیر را دارا است:

  • تلاش برای تفسیر مفاد قرارداد در صورت بروز اختلاف
  • حل و فصل اختلافات ناشی از قرارداد

بسیاری از افراد تصور می کنند که فقط شرکت ها و مجموعه های گسترده نیازمند کمک گرفتن از وکیل متخصص قراردادها هستند، اما همانطور که می دانید اغلب اوقات در زندگی روزمره، عقد برخی از قراردادها مانند قراردادهای خرید و فروش املاک و مشارکت قرارداد کار و ...برای افراد حقیقی انجام می شود که در این شرایط راهنمایی گرفتن از و وکیل متخصص قراردادها اقدامى مدبرانه است. کمک گرفتن از وکیل متخصص باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما می گردد.

شما با مراجعه به دفتر حقوقى هدى فرخى وکیل پایه یک دادگسترى عضو انجمن قراردادنویسان،جهت تنظیم قرارداد مى توانید،هزینه هاى احتمالى در آینده را کاهش دهید


1400/11/03
شماره مقاله :1095 تعداد بازديد :802
وکیل قرار دادها|وکیل متخصص قراردادها
نويسنده :
مریم اخوندی
تاريخ :
شنبه 16 بهمن 1400
نظر :
با سلام امکان تنظیم قرارداد پیمانکاری برای شما مقدور است؟؟ با سلام بله تنظیم قراردادها تخصص اینجانب می باشد

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر